"Selendi Her Yerde Okuyor"
Okuyan Şehir Manisa Projesi Sloganıyla, Kütüphaneler Haftası etkinliği kapsamında İlçemizde Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen organizasyonla, Kaymakamımız Sayın Erkut Pamuk başta olmak üzere kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler kitap okudu.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonda İlçe Halk Kütüphanesinin de desteği ile Selendi genelinde 1 saat boyunca herkes kitap okudu. İlçemiz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Kitap Okuma konusunda farkındalık oluşturmak için Kaymakamımız Sayın Erkut Pamuk başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda Toplanan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetiyle birlikte Kitap okudular.
Kaymakamımız Sayın Erkut Pamuk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetiyle olan toplantısında yaptığı açıklamada, ilçede kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.
İlçemizdeki Diğer okullardan öğrenciler ise okuma alışkanlığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için Selendi Cumhuriyet Savcısı Sayın Egemen Sucu, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kd. Başç. Mehmet Akçakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Çırak, daire amirleriyle birlikte Okuma Etkinliğine katılan öğrencilerimiz sandalye ve banklarda, İlçemizin çeşitli yerlerinde kitap okuyarak vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı.