Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’ten Askere Gidecek Gence Türk Bayrağı
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp 22.09.2018 Cumartesi günü ilçemiz Çortak mahallesinde İlçe Jandarma Komutanı Kd. Başç Mehmet Akçakaya ile birlikte asker hayır yemeğine katıldı.
 
Çortak Mahallesinden askere gidecek olan Tuğrul Kılınç’ın asker hayrında Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Asker adayına “Bayrak” hediye ederken, Dünyada başka ülke yoktur. Böyle davulla zurnayla asker ocağına aileler çocuğunu yollasın ve böyle bir ülke yoktur ki genci askere oynayarak, dostlarıyla eğlenerek gitsin. Ülkemiz onun için çok önemli, Bizim bu değerlerimizi kaybetmememiz unutmamamız lazım. Bu yüzden Güzel ilçemiz Selendi’de bu geleneğimizin devam etmesi Türk halkının Ülkesine, Vatanına ne kadar vatansever insanlar olduğunu çocuklar ve gençler yetiştirdiğini gösteriyor. Biz bu örf ve adetlerimizi kaybetmediğimiz sürece Ülkemiz her zaman dimdik ayakta kalacaktır.
 
Vatanımıza inşallah asker olarak göndereceğimiz kıymetli kardeşimize Şimdiden hayırlı teskereler diliyorum hayırlı uğurlu olsun. Bugün milli ve manevi değerlerimizin en büyük savunucusu Askere gidecek olan Tuğrul Kardeşimizin Asker hayrını yerine getirmek için bir araya geldiğimiz bir gün. Dualarımız peygamber ocağı dediğimiz askerlik görevlerini yerine getirecek Mehmetçiklerimiz için. Allah hepsini korusun. Burunları bile kanamadan görevlerini yerine getirerek Allah sevdiklerine kavuşmayı nasip etsin. Kardeşimize hayırlı tezkereler diliyorum.
 
 İlçe Jandarma Komutanı Kd.Başç. Mehmet Akçakaya’da Vatani görevlerini yapmak üzere gidecek olan Kardeşimize sağ salim ailesine kavuşmasını temenni ediyorum. Askerlik görevi insan hayatında çok önemli, hakikaten askerde paylaşmayı, eşit olmayı, beraber hareket etmeyi ve vatan için bir hizmet yapmanın duygusuna kapılıyorsunuz. Her gencin bunu yaşaması çok güzel bir duygu bizim ülkemizde. İnsan hayatında disiplinin, beraber yaşamanın, bir hedefe ulaşmanın özelliğini askerde yaşıyorsunuz dedi.
 
Askere Gidecek olan Tuğrul Kılınç’ın Babası Ramazan Kılınç ise Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’in Asker hayırlarına katıldığı için bizler çok duygulandık bizleri hatırlayıp oğlumuzun en mutlu gününde Tatil günde bizleri onurlandırdınız. Allah devletimize zeval vermesin. İçerden ve dışardan Asker hayrımıza katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum dedi.