KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET CAN İRDELP SELENDİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET EDEREK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’in ilçemiz Selendi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Ortaokulu son sınıf öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada Gençlere öğüt de veren Kaymakamımız Sayın İrdelp, Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, Türk toplumunun sizden beklentisi; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı; Türk ulusunun milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip bu değerleri koruyan ve geliştiren, vatanını, milletini seven ve yücelten, devletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren; çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, hür ve doğru düşünerek sağlıklı karar veren, sorumluluğunun bilincinde, insan hakları ile temel hak ve hürriyetlere saygılı kişiler olarak yetişmenizdir. Bizler de sizlerin bu esaslar doğrultusunda yetişmeniz için elimizden gelen her türlü çaba ve gayreti içerisindeyiz.
Sizler lise eğitiminin son dönemlerindesiniz ve geleceğinizle ilgili belirli planlamalar yapma noktasında karar aşamasındasınız. Özellikle üniversite tercihleri yapılırken neye göre nasıl yapacağınızı çok iyi bilmeniz ve bu noktada bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.  Yapacağınız tercihler, gelecekte sizi hangi meslek içerisinde yer alacağınız konusunda da belirleyici olacak bir konuma taşıyacaktır. Bilim ve teknolojinin, iletişimin ve bilişimin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzün çağdaş dünyasında, kuşkusuz en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bu insan gücünü karşılayacak yegane müessese de eğitim öğretim kurumlarıdır. Bu nedenle, içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağının gereği olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin, çağın bilgi ve teknolojisiyle yetişmelerini önemsiyor, çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Eğitim öğretimde başarılı olmanın, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi seviyede yetişmelerini sağlamanın en önemli şartı okul ve aile işbirliğidir.
Bu nedenle velilerimiz çocuklarınıza gereken ilgi ve sevgiyi göstererek, okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle işbirliği yapmalı, eğitim öğretimin kalitesini yükseltmek için üzerinize düşen görevi yerine getirmeli, istişareye dayalı işbirliğiyle eğitim öğretime katkıda bulunmalıdır.
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’in okul ziyaretine, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman eşlik etti.