KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET CAN İRDELP OKULLARDA YEMEKLERİ DENETLEDİ
 
Taşımalı sistemde eğitim gören okullardaki öğrenciler için gönderilen yemekleri inceleyip ve aylık olarak çıkan yemek menüsünü inceleyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, yüklenici firma tarafından dağıtılan yemeklerin standartlara uygun olup olmadığını, öğrencilerin dağıtılan yemeklerden doyup doymadıklarını sordu.
 
Firmalar tarafından öğrencilere verilen yemeklerin yetersiz olduğu yönünde bazı duyumlar aldıklarını söyleyen Kaymakamımız Sayın İrdelp, Bundan sonra okullarımızda sürekli denetimler yapacağız. Devletin öğrencilere sağladığı imkânların heder olmaması açısında gerekli çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Okullarımızda taşımalı sistem ile eğitim gören öğrencimize verilen yemeğin, teknik ve idari şartnameye uygun olup olmadığının kontrolü için denetleme yaptık. Okullarımıza gönderilen yemeklerde herhangi bir sorun olmadığını, ama denetlemelerimiz sık sık devam edecektir. Yemekhanede tertip, düzen ve temizliğe dikkat edildiği ve herhangi bir eksikliğin olmadığını belirtti.
 
Yemekhanenin temiz olduğu ve yemeklerin listede bulunan menü ile aynı olduğunu gördüklerini belirterek, servis yapılan yemeklerden her gün numune alınarak saklandığı ayrıca masaların üzerlerinin muşamba ile kaplı olduğu masaların düzenli olması için talimat verdiğini bundan sonra aylık yemek listesinin kaymakamlık sitesinden yayınlanacağını ve Denetimlerimizi Sıklaştıracağız dedi.