KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET CAN İRDELP MUHTARLAR TOPLANTISI YAPTI.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp ilçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda 20.09.2018 Perşembe günü saat 11:00’de ilçe mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp Muhtarlar ile yapılan toplantıda yaptığı konuşmasında 2018 -2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle sözlerine Eğitimle devam etti. Eğitim öğretim benim için çok kıymetli bir alan Bence yapılan en büyük hizmet alanlarından birisi hatta en değerlisi çünkü bir köyün yolu yoktur. Bu gün Belediyenin ya da Büyükşehrin maddi imkanı yoktur ama Beş yıl sonra imkan olur birisi gelir yapılır. Ama eğitim öyle değil, bizler eğer buradan 15 yaşına gelmiş 20 yaşına gelmiş bir kişiyi bir öğrenciyi buradan bi şey öğretemeden gönderirsek tabi ki Eğitim sadece maddi anlamda eğitim değil, bunun içinde Ahlaki eğitimde var. Bunları bir öğrenciye öğretemeden buradan gönderdiğimizde bunun Beş yıl Sonra ve On yıl sonra düzeltilme imkanı yok. Eğitim tek taraflı değil birçoğunuz babasınız ebeveynsiniz mahallenizdeki insanlar üzerinde bir sözünüz var onlardan da sorumlusunuz. Sizden ricam Eğitim Öğretimine önem verin Çocuklarımızın sadece Okul hayatında değil Okul dışarısında da, Evine gittiğinde de, sokakta oynar ikende, mahallenize geldiğinde de, davranışlarına Eğitim hayatı konusunda ve diğer alışkanlıklarını da kontrol etmelisin. Yani belirttiğim gibi Eğitim Tek Taraflı değil Eğitim hem veli, hem öğretmen ve okul olarak karşılıklı yürütülmesi gereken bir süreç. Bu noktada sizden de dikkat gösterilmesini istiyoruz. Birçok muhtarımız servis şoförüsünüz. Tabi servis şoförü olmayanlarda kendi mahallelerinin çocuklarını gönderiyor onlarda belli bir sorumluluk altındalar. Bu noktada da servis araçlarının taşıdığı çocuklarımızın kendi çocukları olduğunu ve güvenliklerinin çok önemli olduğunu öğrenci servisi yapanlar açısından özen gösterelim. Eğitim noktasında bunlar.
Halk Eğitim Merkezi ile birlikte kurslarımız başladı. Şimdi benim aklımda yöremizde birçok yetişmiş fidan alanı oluştu bunların başında Ceviz, Badem, Kiraz, Zeytin, Melengiç ağacı bunların birçok meyvenin ekimi dikimi, aşılaması, budaması ve bakımı bunlarla ilgili ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle aşılama ile ilgili uzman kişi sayısı az bununla ilgili de sizler mahallemizdeki vatandaşlarımıza anlatırsanız ve vatandaşlarımızdan da bununla ilgili bir talep gelirse ki bence buna şuan bir ihtiyaçta var en büyük sıkıntıyı siz değerli vatandaşlarımız çekiyor. Bildiğiniz üzere Halk Eğitim Müdürlüğümüzde sayı On iki olduğu anda kurslarımız açılıyor.
Ayriyeten Kaymakamlık ve Belediye ile birlikte bizim aklımızda şöyle bir şey var Selendi Turizmi ile ilgili bir Selendi Turizmini geliştirme ile ilgili tanıtımını yapma ile ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmada Kaymakamlık, Belediye ve sizlerle ortak bir çalışma yapmak istiyoruz. Bizim elimizde Selendi Turizmi ile ilgili, terziler Mahallemizde Yelimere Kanyonu, Yağcı Mahallemizde Karakise ve Tarihi evler, Dedeler dağında Karataş Bayrak tepede Zeynel Abidin(Kandırmış Dede) ve Halil Efe mezarı, gavur evleri ve bir çok mahallelerimizde bilmediklerimiz var. Siz Muhtarlarımızdan bildiğiniz ve mahallelerinizle ilgili bilinmeyenleri bizimle paylaşmanız dedi.
Muhtarlar toplantısına Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkan v. Ahmet Akşehirlioğlu,İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe  Emniyet Amiri Metin Demirel, Maski Selendi Koordinatörü sakin Gürbüz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Erol, Daire amirleri ve muhtarlar katıldı.