KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET CAN İRDELP KİTAP OKUMA SAATİNE KATILIP 8.SINIF ÖĞRENCİLERİNE TAVSİYELERDE BULUNDU
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, İlçemiz Fatih Ortaokulunda Kitap Okuma saatinde İlçe Jandarma komutanı Mehmet Akcakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman ve Okul Müdürü Ahmet Kacar ile birlikte 8. Sınıf öğrencileriyle birlikte Kitap Okudu ve LGS sınavına hazırlanan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
 
Kaymakamımız Sayın İrdelp öğrencilere; Düzenli Çalışın, Tam öğrenmenin gerçekleşmesi ve konuların özümsenmesi için düzenli çalışın. Programlı ve planlı olmaya, ertelemeden hedefler koyarak çalışmaya özen gösterin Zorlandığınız konuları ya da eksikleri belirleyerek çalışın; çözülen soru sayısına odaklanmak yerine amacınıza ve ihtiyacınıza uygun sorulara yönelin. Aksi takdirde konuyu anlamadan sadece test çözmek ya da ısrarla aynı konudan soru çözmek çalışmayı verimli kılmaz. Zamanı verimli şekilde kullanmak için günlük aktiviteleri ve çalışmaları listeleyin. Ezberden kaçınmalısınız Bilgiyi, neden sonuç ilişkisi kurarak öğrenmeye çalışın soru çözmeye, pratik yapmaya devam edin.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp öğrenciler ile sohbetinden sonra yaptığı açıklamada ise, Çocuklarımız geleceğimizin teminatlarıdır. Çocuklarımızın daha çok başarılı olmaları için elimizden gelen çabayı serf etmek zorundayız. Okulumuzu idarecisi, öğrencisi ve velileri ile bir bütün olarak düşünüyorum ve bunların hepsinin sıkı bir iletişim halinde olması gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmesi için Devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiştir. Kaymakamlık olarak, çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel mirasın iyi bir eğitim olduğunu bilinci ile geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi için her türlü desteği sağlıyoruz dedi.