KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET CAN İRDELP İLÇEMİZE KURULAN PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
 
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can irdelp ilçemiz de Perşembe günleri kurulan pazar yerini ve ilçe esnafını ziyaret edip esnaflara ve halka hayırlı işler diledi.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can irdelp Pazar esnafını tek tek dolaşarak tezgahlar da sebze ve meyve satışı yapan pazarcı esnafının satış durumunu sorup "hayırlı işler “bereketli kazançlar dileyerek Hem pazar alışverişi yapıp hem de pazarcılarımızın Vatandaşların sebze ve meyveye ulaşmasında önemli bir işlevi yerine getiren pazarcı esnafın dile getirdikleri sorunları dinledi. Kaymakamımız İrdelp ziyaretinin sonunda ilçemizin en uzak mahallesinden vatandaşların kendi tarlalarında ürettikleri ürünlerini getirip satış yapan esnafla da buluştu.
Esnaf ve vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gören Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’e Yapılan bu ziyaretten dolayı halk ve esnaf memnuniyetlerini belirterek esnafımız ve vatandaşlarımız “Biz Kaymakamımızdan Memnunuz ”diyerek. Bu ziyaretinden çok memnun olduklarını belirtip istek ve sorunlarımızı dinledikleri için ilçemizdeki görevine ilk başladığı günden buyana İlçemizde yaptığı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz Sayın Kaymakamımızı burada görmekten çok mutlu olduk. Allah işini gücünü rast getirsin. Allah Devletimize, milletimize zeval vermesin diye konuştu.
 
Pazarda bulunan vatandaşların ilgisiyle karşılaşan, Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp ise bu ziyaretlerin sık sık devam edeceğini, arada müsait olduğum zamanlarda hem ilçemizde iş yeri bulunan esnafımızı hem de Pazar esnafımızı ziyaret ediyor, sıkıntıları varsa dinliyorum, görüş alışverişin dede bulunuyoruz. Pazar esnafımızda vatandaşımıza uygun fiyata satış yapmaktadırlar. Pazarı dolaşırken ilçe halkımız ile de sohbet etme imkânı buluyor ve vatandaşlarımızdan da Pazar esnafı hakkında bilgiler alıyorum. Pazarın ve pazarcılığın, tarihten günümüze ve geleceğe aktarılan bir kültür olduğu, ülkemizin her yerinde pazarlar kurulduğu ve bu kültürün yaşadığını, halkımızın alışverişte ilk tercihinin pazar olduğu. Pazarın toplum yaşamımızdaki en önemli yerinin ise, pazarda satılan ürünler değil, insanların kaynaştığı, tanıştığı, sohbet ettiği yerler olması. Pazara giden insanlar zamanla birbirini tanır konuşmaya, ilişkiler kurmaya başlar. Toplumsal kaynaşmanın, toplumsal ve milli bilincinin oluştuğu yerlerdir. İlçemizde Pazar esnafının huzurlu ve mutlu bir şekilde daha rahat çalışabilmesi için elinden geleni yapacağını tüm kamu ve yerel yöneticileri ile birlikte vatandaşlara daha iyi hizmeti ulaştırma amaçlarında olduğunu belirtti.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can irdelp’e Pazar ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Müftüsü Ömer Bozkurt ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Çağlar Yılmaz eşlik etti.