Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp 2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programına Katıldı
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp 01-07 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İlçemiz Müftülük toplantı salonunda İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen törene katıldı.
 
Program İlçemiz Mıdıklı Mah. Kavakalanı Camii İmam-Hatibi Yunus Emre Vural’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve gösterilen sinevizyon sunumundan sonra İlçe Müftüsü Ömer Bozkurt yaptığı konuşmada Kuran-ı Kerim'den ayetleri örnek vererek mabetlerin toplumdaki yeri, fonksiyonu ve öneminden bahsetti. Camilerin toplum için emniyet olduğunu, Caminin fonksiyonu ortadan kalkarsa toplumda güven ve emniyet duygusunun ortadan kalkacağını dile getiren Müftü Bozkurt. Cami emniyetin güvenin ve huzurun merkezidir. Mesleğimiz bizim maişetimiz değil çocuklarımızın geleceğidir. Bizler, bizden önce bizleri yetiştirenlerin yaptığı gibi bizlerden sonra gelecek nesilleri yetiştireceğiz. Yüce Allah’ım yapmış olduğumuz bu kutsal görevi daim eylesin temennisinde bulundu.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp ise Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutluyorum diyerek başladığı konuşmasında “Camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, Vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Mekân ve imanın birleştiği Camiler, dini ve milli değerlerimizin, edep ve ahlakımızın öğretildiği bunun yanında en zarif bir şekilde örneklerinin sergilendiği birer eğitim merkezidir. Toplum olarak birbirimize sıkıca bağlanmanın, bir arada kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutluyor, gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tüm din görevlilerimizi tebrik ederim. Karşılaşılan olumsuzluklar karşısında ye’se kapılmadan, ümitvâr bir şekilde görevimizi devam ettirmeliyiz.” diyerek;
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp sözlerine Türk şâir, yazar ve düşünür, Necip Fazıl Kısakürek’in Zindandan Mehmed'e Mektup şirinden bir kıta okuyarak son verdi.
 
Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, elbed bizimdir!