KAYMAKAMIMIZ SAYIN İRDELP İLÇEMİZ MUHTARLARININ 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
 
19 Ekim Muhtarlar günü Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Muhtarlar Derneği Başkanı Bünyamin Demir beraberinde Yeşil Mahalle Muhtarı Mithat Altınbaş ve Çortak Mahalle Muhtarı Mehmet Karabulut ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
 
Yeşil Mahalle Muhtarı Mithat Altınbaş’ın sunumunu yaptığı tören, Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Bünyamin Demir’in günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı.
 
Program sonunda Kaymakamımız Sayın İrdelp muhtarları misafir ederek yaptığı konuşmasında Muhtarlık müessesesinin, ülkemizde mahalli demokrasinin en eski örneğidir ve 1829 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 19 Ekim gününün "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en uzakta bulunan yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte, hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Muhtarlarımız, halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.
Bu vesileyle, vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen Selendi’li muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum dedi.
 
Törene, Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Veteriner Hekim Yasin Dumlupınar, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Emniyet Amir vekili Metin Demirel, Daire Amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.