Kaymakamımız Sayın Can Atak Salihli Sel-Der’e İade-i Ziyarette Bulundu
 
Salihli Sel-Der Başkanı Sayın İrfan Akarsu yaptığı açıklamada; Salihli ilçemizde gerçekten önemli sayıda Selendili hemşerimiz var. Bizler dernek yönetimi olarak halkımızın kendi kültürlerini yaşayabilmeleri ve tarihten gelen iyi, güzel hasretleri gelecek nesillere aktarabilmelerine yardımcı olacak faaliyetleri yürütmeye çalışıyoruz. Diğer hemşeri dernekleri ile işbirliği yaparak ortak projelerde Selendi’mizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak en büyük dileğimiz. Ben dernek yönetimim, üyelerim ve Selendi’li hemşerilerim adına ziyaretiniz için teşekkür ediyorum dedi.
 
Kaymakamımız Sayın Can Atak ise konuşmasında Selendili Hemşerilerimizi iade-i ziyaret kapsamında ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirterek; Derneklerimiz bizim zenginliğimizdir. Vatandaşlarımız hemşeri dernekleri çatısı altında bir araya gelerek memleketleri ile bağlarını koparmadan, birbirleri ile iletişim içinde olma olanaklarına sahip oluyorlar. Acı ve mutlu günlerinde 'acıları paylaşalım azalsın, mutlulukları paylaşalım çoğalsın' ilkesi doğrultusunda hareket ederek birbirlerine destek oluyorlar. Bizler de ortak paydamız olan Selendi’mizi daha ileriye götürmek için derneklerimizle iletişim halinde olmaya gayret ediyoruz dedi.
 
Sel-Der Yönetimi derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerinin anlatıldığı ziyarette Kaymakamımız Sayın Atak’a Sel-Der Başkanı Sayın İrfan Akarsu tarafından bardak ve Salihli ilçesinde 39 yıllık eğitimci olan Kurtuluş Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu İlkokulu Müdürü Sedat Günay “Sahipsiz Şiirler” ismini verdiği 9. şiir kitabını Kaymakamımız Sayın Can Atak’a takdim edildi.
 
Kaymakamımız Sayın Can Atak’ın Salihli Sel-Der’i Derneği ziyaretine Salihli Ticaret ve sanayi odası başkanı İbrahim Yüksel ile yönetim kurulu üyesi Yunus Kaya ve Dr. Turgut Yenidünya katıldı.