KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR YEŞİL MAHALLEDE SOMUN EKMEĞİNİN TADINA BAKTI
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir Akşam saatlerinde ilçemize bağlı Yeşil Mahalleye çat kapı aile ziyareti yapmak için gittiği esnada mahalle girişinde Kaymakamımız Ahmet Özdemir’in makam aracını durdurarak yeni fırında yaptıkları Köy somun ekmeğinden sıcak sıcak vatandaş tattırdı.
Mustafa Özdemir isimli vatandaştan Köy ekmeği hakkında bilgiler alan Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir Köy fırınlarında somun tipi yapılan ekmeği yurdun değişik yerlerinde ve bazen marketlerde, bazen pazarlarda görmüş olsak da, demek ki İlçemiz mahallelerinde yoğun bir şekilde günlük hayatta kullanılması ve yörenin ekmeğinin başarılı olduğunun göstergesidir dedi.
Mustafa Özdemir Somun ekmeği hakkında verdiği bilgide ise Ekmeğin hamuru oldukça yumuşak ve kabardığında yanlarından çatlamalar oluyor. Pişme süresi odun ateşi gerektiği kuşkusuz. Pişirilen somun ekmeği iki elinizle ortadan kırdığınızda oldukça lezzetli olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle yemesi keyifli ve bence bu yörenin kara odun fırında da bu kadar iyi olma nedeni bu. Ekmek binlerce yıldır, insanların yerleşik hayata geçip, tarım ile ilgilenmeye başlamasından itibaren her toplumda sofraların baş tacı olmuş temel besinlerden birisidir. Hele Arasına tereyağı veya tulum peyniri ile doyumsuz bir lezzet olur diyerek Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir’e Köy somunundan tattırdı.
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir ise Farklı kültürel değişimlerden etkilenmiş olan ekmeğin değişmeyen tek şeyi, fırından çıktığındaki o tazeliği ve cezbedici kokusudur. Çarşı ekmeklerine göre daha doyurucu oluyor dedi.