KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR VE SAVCIMIZ SAYIN MESUT YILDIRIM İLE BİRLİKTE YBO’YA ZİYARET
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir ilçe merkezinde sürdürdüğü okul gezilerine devam ediyor. Okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret etti. Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir’in Okul Ziyaretine Savcı Sayın Mesut Yıldırım, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Alakoyun ile birlikte YBO'da incelemelerde bulundu.
 
Selendi Yatılı Bölge Ortaokulunda bir toplantı yapan Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir ziyarette bulunduğu okulun genel durumu, eksiklikleri, sorunları ve Eğitim Öğretim konusunda aksaklıklarla ilgili Okul Müdürü Berat Turgut’tan bilgi aldı. Daha sonra Öğle yemeğine de katılan Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri öğrencilerle birlikte yemek sırasına geçerek öğrencilerle öğlen yemeği yediler. Öğrencilerle sohbet edip öğrencilerin sorunlarını dinleyip değerlendirmelerde bulundu. Daha sonra öğrenci velilerini de ziyaret eden Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir velilere okuldan memnun olup olmadıklarını ve okul ile ilgili sıkıntılarının olup olmadığını sorarak öğrenci velilerine Eğitimde öğretmenler ve okul idarecileri kadar velilere de çok önemli görevler düştüğünü dile getirerek, eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini vurguladı.
 
Selendi Yatılı Bölge Ortaokulunda yeni yapılan Z Kütüphanesini (Zenginleştirilmiş Kütüphane) ‘yi de ziyaret eden Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir Kütüphaneyi çok beğendiğini belirterek, buradaki ortamın çocukların geleceğine ışık tutacağını dile getirdi. “Burada özgürlük var, bilgi var, gelecek var” dedi. Zenginleştirilmiş Kütüphanelerin haftanın yedi günü açık olması gerektiğini dile getirerek Öğrencilerin yanı sıra velilerin de buralardan yararlanabileceğini söyledi. Daha sonra okulda incelemelerde bulundu.
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir ve Savcı Sayın Mesut Yıldırım ile birlikte okulun yemekhane, mutfak, öğrencilerin kaldığı pansiyon, yatakhane, tuvaletleri ve sınıfları tek tek gezerek okul müdürü Berat Turgut’tan bilgi aldı.
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir okulları ziyaretindeki amacının öğretmen ve okulları daha iyi tanımak olduğunu belirterek “Okulların eğitim düzeyi ile kapasitesinin yükseltilmesi, okullarımızda yaşanan sorun ve sıkıntılarının neler olduğunu görmek, kaymakamlık olarak yaşanan sıkıntı ve sorunları tespit edip imkanlar ölçüsünde halletmeye çalışmak istiyoruz. İlçe kaymakamı olarak da bunu yapmak benim görevimdir. Selendi de tüm okullarında eğitim seviyesini yükseltmek benim birinci derece arzumdur. Dedi.