KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR, OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPTI
 
Selendi Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir’in yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Mehmet Akcakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Alakoyun, Belediye Zabıta Müdürü Emrullah Gücer ve taşıma merkezi okul müdürleri ile servis şoförleri katıldı
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir yaptığı açılış konuşmasında Kıymetli servis şoförlerimiz; her gün meşakkatli yollardan yavrularımızı Eğitim Öğretim yuvalarına taşıyan kıymetli yüklenicilerimiz servis taşıyıcılarımız hepinizi muhabbetle selamlıyorum.2017-2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Eylül ayı itibariyle Okullarımız başlamış yavrularımız ailelerinden bu ilk tomurcukları açılan hanelerinden Eğitim Öğretim yuvalarımıza okullarına ikinci ailelerine kendi kişiliklerine kıymetlerini ortaya çıkarta bilecekleri ilim irfanla dola bilecekleri yuvalarına kavuştular. Bunların elbirliği ile bütün katılımcılarımızla Öğretmenlerimiz, Velilerimiz, kolluk birimlerimiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla beraber elbirliğiyle yürütüyoruz. Bu kapsamda Taşımalı Eğitim Sistemiyle mahallelerimizden taşıma merkezlerinden okullarımıza gelen öğrencilerimizin Eğitim Öğretim yılı boyunca siz kıymetli müteşebbisler vasıtasıyla Okullarımıza kavuşturuyoruz. Tabi 10 aylık bir Eğitim Öğretim boyunca Cennet memleketimizin dört mevsimini yaşıyoruz. Evlatlarımız Okullarına gelirken çocuklarımızla bir müddet araçta birlikte seyahat ediyorsunuz. Bizim Taşıyıcılarımızdan tabi bazı taleplerimiz olacak. Bunlar hem yüklenicilerin güvenliği hem de yavrularımızın güvenliği için bununla ilgili Emniyet ve Jandarmadan, teknik gereksinimler ve kolluk amirlerimiz tarafından da araçların kontrolünde işleyişinde dikkat edilmesi gereken hususları anlatacaklardır. Ancak, özellikle ilköğretim öğrencilerini taşıyacak olan servis araçlarında rehber görevlisi yani servis anneleri ve hosteslerin bulunmasını istirham ediyorum. Araçların İçi dışarıdan görülecek bir şekilde camların uygun olması herhangi bir filimle kaplanıp tamamıyla görünmez halde bulunmayacak, Araçta herhangi bir müzik sesi çalmaması gerekiyor.
Öğrenciler Servis aracına bindiği andan itibaren yüklenicilerimiz Kamu görevlisi hüviyetine kavuşurlar. Araçlarda öğrenci bulunduğu andan itibaren herhangi bir tütün mamulü kullanılmayacak Öğrencilerle iletişim kurulurken Evladınızla konuşur gibi neticede Anneleri Babaları yavrularını sabah size emanet ediyorlar. Daha sonra sizlerde Öğretmenlerimize emanetlerinizi ulaştırıyorsunuz. Çok naif sözlerle ve yavrularımızın yanlarında telefonla görüşmelerde Araç kullanırken telefonla görüşülmemesi kesinlikle uygun değil. Çocuklarımızın yanında yapılan telefon görüşmelerinde de aynı nezaketi bekliyorum. Araçta bulunması gereken teknik ekipmanı kontrollerde Jandarma ve Emniyet personelleri sağlayacaklar Kış dönemine giriyoruz Kışlık lastikleri ve gerekli aracın bakımları bütün bakımlarını yaptırınız. Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından belirlenen güzergâhlar ve öğrenci geliş ve gidiş yerlerinde aynı yerde alıp aynı yerde araçlarımızdan indiriniz. Araçlarda öğrencilerimizi alırken elinizde bulunan öğrenci listelerini kontrol ediniz eksik öğrencileri idareye bildiriniz.
İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Mehmet Akcakaya "Bu işi ekmek davası olarak görmeyelim. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Kendi çocuklarımızla nasıl ilgileniyorsak öğrencilerimizle de öyle ilgileneceğiz. Dolayısıyla şoför olduğunuz çocuğunuzla ilgilenmediğiniz manasına gelmesin. Diğer bir boyut ise bizim mesafelerimiz uzak, çocuklar aracınıza bindiğinden itibaren emniyet kemerlerini taktırınız." diye konuştu.
İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel ise "İster servis şoförü olsun isterse diğer şoför arkadaşlar olsun kendinizi ve öğrencilerimizin emniyet kemerlerini takınız ve taktırınız. Çocuklarımız araç hareket halinde iken kesinlikle koltuklarında otursun. Öğrencilerimizi su birikintisi olan yerlerde indirmeyiniz çünkü su birikintileri çocuklarımız için tehlike arz etmektedir. Öğrencilerimizi evden alıp okula, okuldan alıp eve götürelim. Bu işi böyle yaparsanız bizler memnun oluruz, ev açısından da ailelerimiz memnun olur.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Alakoyun ise konuşmasında Anaokulu ilkokul, ortaokul ve Liselerde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında İlçe Genelinde 9 Birleştirilmiş Okul, 9 İlk Okul, 9 Ortaokul ve 5 Lise ile 1 Anaokulu var. Yeni Eğitim Öğretim Yılında 281 Anaokulu, 892 ilkokul, 1264 Ortaokul ve 1316 Lise öğrencisi olmak üzere toplamda 3.783 öğrencimiz var. Bunun Yanında 265 Öğretmen ve 42 idareci ile görev yapmaktayız. Ayrıca 1263 taşımalı İlk ve Ortaokul Öğrencisi ile 587 Lise Öğrencisinin Taşıma Kapsamında yemekleri verilmekte dedi.
Servis şoförlerinin ortak istekleri ise devamlı olarak öğrenci sayılarının arttığından şikayetçi Bazı okullarımızın önünden öğrenci iniş ve binişlerinde yolun dar olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz bazı okullarımızın çıkış saatleri birbirine uymuyor bazı okullarımızda bekleme yapıyoruz. Bazı öğrencilerimizi bekler iken bazı okullarımızdaki öğrenciler servisi beklemeyip durak değiştiriyorlar. Çocuklarımızı araçlara bindiren nöbetçi öğretmenlerimizin çocuklarımızı servis gelesiye kadar okullarda sahip çıkmasını istiyoruz. Sayın Kaymakam beyim sizlerden okulların saatinin aynı olması için yardım bekliyoruz. Birde Sayın Kaymakamım durak konularında sıkıntı yaşıyoruz. Bazı öğrenci velilerimiz duraklar harici neredeyse öğrencilerimizi kapıdan aldırmak istiyorlar. Bazı öğrencilerimiz 50 metre yürümeyip diğer taraftan 2 km yayan gelen öğrencilerimiz var ailelerimizden istirhamımız öğrencilerimizi Milli Eğitim Müdürlüğünün gösterdiği öğrenci iniş biniş yerlerine uyum sağlamaları.50 metreden gelen çocukta bizim çocuğumuz 2 km den gelende bizim evladımız karşılıklı bir yol bulmamız gerekiyor.
Toplantıda daha sonra servislerdeki sorunlar ve yapılması gerekenler konuşularak taşıma işini yapanlara gerekli bilgilendirmeler yapılarak toplantı sonrasında Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir katılımcılarımıza toplantıya iştiraklarından dolayı teşekkür etti.