KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİYLE TANIŞTI
 
Kaymakamımız toplantı başlamadan önce İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü personeliyle tanışarak İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Çağlar Yılmaz’dan vakfın yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyelerimizle bir toplantı yaptı.
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir toplantıda, Kıymetli mütevelli heyetimiz toplantıya başlamadan evvel Ekim ayında ve beraberce gerçekleştireceğimiz toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 
Daire amiri arkadaşlarımızla tanıştık bir haftadır mesai sarf ediyoruz. Sayın mütevelli heyetimizin sivil üyelerini de tanımak isterim diyerek Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, 3294 sayılı kanunun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere her il ve ilçede kurulmuştur. Vakıf mütevelli heyetiyle tanışarak açılış konuşmasında Kurulmuş olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları 3294 sayılı kanunun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere her il ve ilçede kurulmuştur.1002 tane Ülke genelinde 81 tane il merkezi 921 tanesi de ilçelerde olmak üzere 1002 yerleşim yerinde Acziyet içerisindeki bulunan vatandaşlarımız fakir ve muhtaç olan Türkiye’de ikamet eden vatandaşlara karşı yapılan yardımları koordine eden gerekli çalışmaları yapılacak iş ve işlemleri takip eden bununla ilgili Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından aktarılan fonlar hayırsever vatandaşlar tarafından yardımlar bağışlarla yürütülen bir kurum.
 
Vakıflar, devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedirler. Uzun yıllardır kıymetli mütevelli heyetimizin Kamu daire amirlerimizin ve sivil üyeleriyle beraber teşekkül etmiş bu yapı Selendi ilçemize de ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek için mesai yapıyor gayret sarf ediyor. Mütevelli heyeti üyelerimiz yaptıkları çalışmalar karşısında vicdani olarak huzur ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmenin verdiği şevk bunu kazanıyorlar. Bu çok Ulvi değerdir.
 
Ben hizmetleriniz için teşekkür ediyor Daire amirlerimizin de yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Ekim ayının birinci mütevelli heyeti toplantısını başlatıyorum Hayırlara vesile olmasını ihtiyaç sahiplerinin hakkı hakka teslim edebilmeyi Mevla’mdan niyaz ediyorum dedi.