KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR ÇORTAK ÖMER NİMET İLKÖRETİM KURUMUNU ZİYARET ETTİ
 
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir’in ilçemiz Çortak Ömer Nimet İlköğretim Kurumunu ziyaretine İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Aşkın Akkoç, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Selendi ilçe Koordinatörü Sayın İbrahim Kara’da eşlik etti.
Okul ziyaretinde Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir’i İlçe Jandarma Komutanı Kd.Bçvş. Mehmet Akcakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Alakoyun, Okul Müdürü Salih, Çortak Mahallesi Muhtarı Mehmet Karabulut ve öğretmenler karşıladı. Kaymakamımız Özdemir daha sonra Okulda görev yapan Öğretmenlerle bir toplantı yaptı.
Eğitim toplumu inşa eden en büyük başlıklardan biri toplumun kimliğini yenileye bilmesi çağdaşlaşması ve muasır medeniyet seviyesine çıka bilmesi için eğitim neferlerinin hiç yorulmadan hep ileriye bakarak ilerlemesi toplum için olmazsa olmaz hususlardan biri sizlerde bu kutlu yolda yürürken toplumu aydınlatmaya beraberce yürüyeceğiz. Bu kapsamda bütün katılımcılarımızla beraber Büyük Şehir Koordinatörü Sayın İbrahim Kara İnşallah eğitim kurumlarımızın öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin için gerekli olan gereksinimler nelerdir. Okullarımızda bir araya gelip öğretmenlerimi ve idarecilerimizle Okul Aile başkanlarımız yönetim kurulu üyelerimizle ve velilerimizle ve en büyük paydadan en geniş katılımı sağlayarak okulumuzun eksiklikleri noksanlıkları taleplerini okullarımızda görev yapan müdür ve öğretmenlerimizin kendi ağızlarından bire bir dinleyelim yapacağımız yardımların gayretleri beraberce ifade ve istişare etmek maksadındayız bunun için gayret sarf ediyoruz dedi. Her kurum amirimiz eğitimiz toplantımızla ilgili görüş ve paylaşımları akabinde de öğretmenlerimizin Eğitim ve Öğretimle ilgili yapa bileceğimiz çalışmalarla ilgili bir yol haritası belirleyip eksikleri noksanlıkları ve tavsiyeleri neler ola bilir kendi ağızlarından dinlemeyi arzu ediyorum. Toplantımızın neticesinde de görüş ve temennilerinizi alacağım diyerek sözü Selendi Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Aşkın Akkoç’a devretti.
Belediye Başkan Yardımcısı Akkoç ise konuşmasında Bizler tabi işe Belediye açısından bakıyoruz Müdürlerimizde çok iyi biliyorlar ki okullarımıza çok büyük desteklerimiz vardı zaten bizim elimizden geldiği kadarıyla bu okulumuza da desteklerimizi sağladık. Okul müdürlerimizi kırmıyoruz hiçbir zaman Tabi bu toplantılar güzel bire bir okul yöneticilerinden sıkıntılarını dinlemek yardımcı olmak biz Belediye olarak yapmaya hazırız. Tabi okul yönetiminin istek ve arzuları varsa da yapmaya hazırız. Bu arada bu okulun önemli bir şeyi de Okulumuzu Mahalleden bir hayırseverimiz yaptırdı. Buda çok büyük bir başarı ilçemiz için dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Alakoyun ise sözlerine Sayın Kaymakamım, değerli protokol değerli öğretmen arkadaşlarım Kaymakam beyimiz ilçemizde daha göreve başlayalı dört gün oldu Kaymakamımızın ilçemizde göreve gelmesiyle birlikte bizlere bir enerji verdi gelişiyle birlikte kendilerini çok sevdik ve ayrıca Eğitime vermiş olduğu destekten vadettiği bize vermiş olduğu işaretlerden dolayı Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Arkadaşlar biliyorsunuz Çortak Ömer Nimet İlköğretim Kurumları ilçemizde mahalleler içerisinde şimdiye kadar başı çekti. Bundan sonrada başarılı bir okulumuz olacağına bizler inanıyoruz. Sayın Kaymakamım kurumumuzda İlkokul ve Ortaokul aynı çatı altında faaliyetlerini sürmektedir. Dediğim gibi hakikaten burada eğitim öğretime ilgi alaka son derece yüksek seviyede ama mahallenin merkezinden öğrenci sayısı az tabi ki bunun nedeni göç taşıma merkezli bir okulumuz çevre mahallerimizden öğrencilerimiz geliyor.
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir daha sonra sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerle yakından ilgilendi ve daha sonra Yemekhanede de incelemelerde bulunan Protokol üyeleri ile birlikte Öğrencilerle yemek sırasına geçerek öğle yemeğini öğrencilerle birlikte yiyerek okuldan ayrıldı.