KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ÖZDEMİR ÇORTAK MAHALLESİNDE HALK GÜNÜ TOPLANTISI YAPTI
 
Kaymakamımız Ahmet Özdemir ilçemiz Çortak Mahallesinde düzenlediği halk günü toplantısında vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.
Salı günleri değişik mahallelerimizde daire amirlerimizle beraber kıymetli vatandaşlarımızla görüşüp vatandaşımızla hasbıhal edip sorunlarını dertlerini şikayetlerini dileklerini yerinde işin mecrasında dinleyip var olan eksiklikler noksanlıklarını kısa sürede çöze bilmek maksadıyla sizleri ziyaret ediyoruz. Eylül ayındaki toplantımızı Çortak Mahallemizde icra ediyoruz. Ben evvela Cumanızı tebrik ediyorum ve mahallemizin ve katılımcılarımızın bukadar muazzam bu kadar içten bulunmanızdan ötürü hepinize saygılarımı tekrar arz ediyorum. Kıymetli hemşerilerimiz vatandaşlarımızın kıymetli mahalle sakinlerimizin dileklerini dinlemek maksadıyla Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Manisa Büyük Şehir İlçe Koordinasyonumuz ve tüm daire amirlerimizle beraber vatandaşımızın gözbebeğimiz varlığımızın yegane sebebi olan kıymetli vatandaşlarımızın dertlerini isteklerini dinlemek için siz değerli vatandaşlarımızın ayağına gelmek bizim için bir kıvanç meselesidir diyerek sözü Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç’a devretti.
Belediye Başkan Yardımcısı Akkoç konuşmasında, Çortak mahallemizde çok sayıda hizmetler yaptıklarını mahallede altyapı çalışmalarının tamamlandığını, yaklaşık olarak 30.000 metre kare kilit parke taşı döşemesinin yapıldığı, fakat mahallemizin yukarıda yapılması gereken bir çalışma için bir eksiğimiz var bir Ekskavatör gelecek ve yapmak istediğimiz çalışmayı tamamlayacağız. Dedi.
Kaymakamımız daha sonra sözü İlçe Jandarma Komutanı Kd.Bçvş. Mehmet Akcakaya ise konuşmasında Düğünlerimizde silah kullanılmaması ve ateş edilmemesi konusunda vatandaşlarımın dikkatli olmasını belirterek Eğer bizler ikaz etmezsek üzücü olaylar meydana gelebilir. Düğün evimiz cenaze evine dönüşür. Bunun için vatandaşlarımızın ve muhtarımızın her düğünde düğün sahibini uyarmaları ve gerekli önlem alınmalı, Mahallelerimizde meydana gelen anız orman yangınlarında genelde anız yakılmamasına dikkat edilmeli. İnsanlarımızın hassas duygularını kullanarak para toplayan art niyetli kişiler var. Telefonla arayıp ’Kaymakam, Savcı, Jandarma Komutanıyım’ rolüyle size kendisini tanıtmak isteyen kişilere itibar etmeyin. Bunlara karşı daha dikkatli olursak iyi olur. Karşılaştığınız bu tür konuları 156’ya bildirerek, muhakkak müracaatta bulunun" diye konuştu.
İlçe Devlet Hastanesi İdari ve Mali işler Müdürü Osman Tutar Hastanemizde 3 pratisyen hekimle hizmet vermekteyiz geçen yıl haziran ayında yeni hastanemizde hizmete başladıklarını ve diyaliz servislerinin olduğunu 18 tane hastaya hizmet verildiğini 2 adet yerimiz var diyaliz ile ilgili varsa mahallemizden iki hasta daha alabiliriz kapasitemiz var. Yeni bir Beş yataklı faaliyeti bakım merkezi kurduk Pazartesi günü faaliyete geçecek dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Alakoyun ise sözlerine Sayın Kaymakamım, değerli protokol değerli öğretmen arkadaşlarım Kaymakam beyimiz ilçemizde daha göreve başlayalı dört gün oldu Kaymakamımızın ilçemizde göreve gelmesiyle birlikte bizlere bir enerji verdi gelişiyle birlikte kendilerini çok sevdik ve ayrıca Eğitime vermiş olduğu destekten vadettiği bize vermiş olduğu işaretlerden dolayı Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Arkadaşlar biliyorsunuz Çortak Ömer Nimet İlköğretim Kurumları ilçemizde mahalleler içerisinde şimdiye kadar başı çekti. Bundan sonrada başarılı bir okulumuz olacağına bizler inanıyoruz. Sayın Kaymakamım kurumumuzda İlkokul ve Ortaokul aynı çatı altında faaliyetlerini sürmektedir. Dediğim gibi hakikaten burada eğitim öğretime ilgi alaka son derece yüksek seviyede ama mahallenin merkezinden öğrenci sayısı az tabi ki bunun nedeni göç taşıma merkezli bir okulumuz çevre mahallerimizden öğrencilerimiz geliyor. Ayrıca Mahallemizden İlçe Merkezine taşınan orta öğretim öğrencilerimiz ile ilgili sıkıntılar ve şikayetleri var ise dinlemeye hazırız dedi.
İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Çağlar Yılmaz konuşmasında İlçemizde kış aylarında muhtaç sahibi ailelere 800 ton kömürün Ekim ayı içerisinde dağıtılacağını ve normal vakıf yardımlarının muhtaç ailelere verildiğini belirterek. Ayrıca yeni don bebeklerin ailelerinin doğum belgesini aldığı takdirde Sosyal hizmetlere teslim edince 45 gün içerisinde maddi yardım yapıldığını, İkinci çocuk için 400 Lira, Üçüncü 600 Lira Hoş Geldin Bebek adı altında yardımlar yapılmaktadır.
Selendi Orman İşletme Şefi Tolga Kıycı ise Çortak mahallemizde yoğun olarak melengiç ağaçlarımızın olduğu bir arazi yapısına sahip burada yaklaşık olarak İzmir Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımız tarafından Melengiç ağacına Antep Fıstığı aşılama projesi kapsamında yaklaşık olarak 250 dönümlük bir Orman arazisinde Aşılama uyguladık ve Orköy kapsamında mahallemizde ailelere Büyük baş hayvan desteklemesi yapıldı ve daha fazla çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca herhangi bir orman yangınlarında Alo 177 hattı ücretsizdir her hangi bir Orman yangınında arayabilirsiniz. Bunun yanı sırada Kasım ayında Mahallelerimize anız yakma izini yani artık toprağını arazisini toparlaya bilmesi için Kasım ayından sonra gerekli izinlerin verileceğini önümüzdeki bir içerisinde dikkat sağlanırsa bizim açımızdan da gayet güzel olacak dedi.
Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir Çortak mahallemizden Ağaçlandırma seferberliğini ilan ediyoruz diyerek 2017 yılsonuna kadar 300.000 tane ağacımızın bunlar gelir getirici türlerden olacak Ceviz, Badem, Antep Fıstığı, Hünnap, Zeytin olmak üzere bunları 2017 Yılı içerisinde 300.000 tanesini toprakla kavuşturacağız. Her yıl bunu katlayarak devam edeceğiz. İlçemizin o güzelliğine 1 ton daha yeşil eklemek için gayret göstereceğiz bununda müjdesini Çortak mahallemizde veriyorum. Hayırlı Uğurlu olsun dedi.
Daha sonra Çortak Mahallesinde Ege Fıstık adı altında üretim yapan Mali Müşavir Cemil Kurt’un işletmesin dede incelmelerde bulunan Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir mahalleden ayrıldı.
Halk günü toplantısına Kaymakamımız Sayın Ahmet Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Manisa Büyük Şehir Belediyesi İlçe Koordinatörü İbrahim Kara, İlçe Jandarma Komutanı Kd.Başç.Mehmet Akcakaya ile birlikte daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.