İLÇEMİZDE “TEMİZ VE SAĞLIKLI OKUL” PROJESİ KAPSAMINDA 10 OKULA “BEYAZ BAYRAK” VERİLDİ
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, İlçe Milli Eğim Müdürlüğü tarafından Şehirlioğlu ilköğretim Kurumunda düzenlenen okullarımıza “Beyaz Bayrak” verilmesine ilişkin düzenlenen programa katıldı.
 
Kaymakamımız İrdelp programda yaptığı konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın birlikte uyguladığı proje kapsamında ilçemiz okullarından 10´unun “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandığını, İlçemizdeki tüm okullarda beyaz bayrak dalgalandırmak istediklerini belirterek, “Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Ülkemizin teminatı olan çocuklarımızı eğitirken daha temiz bir ortam sağlamak için çalışacak ve hijyen kurallarına dikkat edeceğiz. Önümüzdeki yıl beyaz bayraksız okul kalmayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.
İlçemiz Okullarında sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması hedefiyle ülke genelinde yürütülen "Beslenme Dostu Okul" projesi kapsamında ise 7 okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası verildi.
 
Yapılan konuşmanın ardından Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Okul Müdürlerine beyaz bayrakları takdim etti.
Programa Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Sayın Yasin Dumlupınar, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman ile birlikte Okul Müdürleri katıldı.
 
“Beyaz Bayrak” alan okullarımız;
 
Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
Üç Eylül Ortaokulu
Fatih Ortaokulu
Çortak Ömer Nimet Kahraman İlk Okulu
Çortak Ömer Nimet Kahraman Orta Okulu
Çamlıca İlk Okulu
Çamlıca Orta Okulu
Atatürk İlk Okulu
Şehirlioğlu İlk Okulu
Zübeyde Hanım Anaokulu
 
"Beslenme Dostu Okul" Projesi Kapsamında İlçemizdeki Okula Sertifika Verildi.
 
Selendi Anadolu Lisesi
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi
Rahmanlar Ortaokulu
Rahmanlar İlkokulu
Pınarlar Şehit Savcı Ethem Ekim Ortaokulu
Pınarlar Şehit Savcı Ethem Ekim İlkokulu