İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
 
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk etkinliği olan İlköğretim Haftası bugün gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkan V.Ahmet Akşehirlioğlu’nun da katıldığı Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman’ın çelenk sunumuyla başladı.
Çelenk sunumunun ardından kutlamalar Atatürk İlkokulu bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, yeni bir eğitim yılının ilk günlerinde sizlerle birlikte olmanın, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içindeyiz, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize yüklediği gelecek nesiller yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir.
Çocukları anlamak sıkı bir iletişim kurmak onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil bilgiye ulaştırmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır." diyerek
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi. 4. Sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine hoşgeldininiz hediyesi verilmesinin ardından Atatürk İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Bayraklı Türkiye’m gösterisi ve Artvin yöresi halk oyunları gösterisinin ardından tören son buldu.
Programa Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkan vekili Ahmet Akşehirlioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, Şube Müdürü Ömer Karagöz, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.