İLÇEMİZDE 19 EYLÜL  “GAZİLER GÜNÜ” DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
 
Hükümet Konağı önünde düzenlenen kutlama programına Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkan Vekili Ahmet Akşehirlioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Mehmet Akcakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, daire müdürleriyle birlikte Gaziler katıldı.
 
Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından J.Ast. Batuhan Kırcçiler günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin şiirler okumasıyla programa katılan protokol ve gazilerimiz İlçe Jandarma komutanlığındaki gaziler programına devam etti.
 
Gazi Mustafa Kahraman ise yaptığı Teşekkür konuşmasında Sayın Kaymakamım,Sayın Belediye Başkanım, Emniyet Amiri, Jandarma Komutanı ve Daire amirlerim,ileçe Siyasi parti başkanlarım ve sivil toplum kuruluşu başkanlarım, Bizi bu günde yani Gaziler günümüzde yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.Yalnız burada Bu vatan için canını feda eden  şehitlerimize Allahtan rahmet ve mağfiret diliyorum ve Bütün gazilerimize de Allahtan sağlık,sıhhat diliyor.Bu gaziler günü herkese hayırlı olsun hayırlara vesile olsun der hepinizi saygıyla selamlıyorum dedi.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp’in Gaziler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Aziz milletimizin Büyük Önder Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında TBMM tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihini Gaziler Günü olarak kutlamanın kıvancı içinde olduklarını söyledi. Kaymakamımız Sayın İrdelp; “Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine ve yüce ulusumuza saygılar sunuyorum” dedi.
 
Törende, Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkan Vekili Ahmet Akşehirlioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Mehmet Akcakaya, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel ile birlikte Gazi ve Şehit ailelerine hediye takdim ettiler.