İLÇEMİZ ŞEHİRLİOĞLU İLKÖĞRETİM KURUMUNDA ATATÜRK BÜSTÜ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
 
İlçemiz Şehirlioğlu Mahallesinde bulunan Şehirlioğlu İlköğretim Kurumunda yaptırılan Atatürk büstü törenle açıldı.
Şehirlioğlu İlköğretim Kurumunun önünde düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Şehirlioğlu İlköğretim Kurumu Müdürü Şeref Koçyiğit yaptı.
 
Kaymakamımız Sayın Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ve İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya tarafından Atatürk büstünün açılış kurdelesi kesildi.
 
Burada bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın İrdelp, Sevgili öğrenciler bu gün burada 3 farklı açılış 3 farklı proje yapıyoruz, öncelikle bu projelerde bu açılışlarda emeği geçen alın teriyle çalışan, vatan millet uğruna Eğitime katkıda bulunmak adına bir şeyler yapmaya çalışan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum ellerine kollarına emeklerine sağlık. "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasını sürekli canlı tutabilmek adına okul idaresi bir büst yapmış, ama hakikaten çok şık, çok zarif olmuş"  Yazın Okulumuzu ziyaret ettiğimde de denk gelmiştim Müdürümüz Şeref Koçyiğit, Okul Müdür Yardımcımız ve diğer çalışanlarımız bir inşaat ustası gibi eski kıyafetlerini giyip Atatürk Büstünün yapılması için yazın o sıcağında öğlen vakti çalıştıklarını gördüm. Bu beni çok duygulandırdı ve gururlandırdı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum emeklerine sağlık. Tabi öncelikle Kızılay’a teşekkür ediyoruz, bizlere öğrencilerimize kan verme bilincini, kan vermenin hayat kurtarmakla eşit değerde olduğunu anlatmak için uzaklardan hiç tanımadıkları bu topraklara gelip bizlere, sizlere öğrencilerimize bu bilinci aşılamak için bu fedakarlıkta bulundukları için teşekkür ediyoruz dedi.
 
Kızılay Kan Merkezince Şehirlioğlu ilköğretim kurumuna gelerek Kızılay çalışanları minik öğrencilere; Kızılay Kan Merkezinin görevleri, kan bağışının sağlık açısından önemi ve gerekliliği konularında bilgiler verip öğrencilerin sorularını cevapladılar. Daha sonra öğrencilere kayıt, muayene ve kan bağışının nasıl yapıldığı gösterildi. Öğretmenler ve katılımcılar kan vererek kan bağışında bulundu.
 
Program sonunda Protokol öğrenciler ile birlikte 30 dakika kitap okuma saatinde kitap okuyup son olarak ta Okul yönetimi tarafından hazırlanan lokma ikramına katıldılar.
 
Büstün açılışına Kaymakamımız Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, Okul Müdürü Şeref Koçyiğit ve Okul Müdürleri katıldı.