DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE İÇİN “10 MİLYON ÖĞRENCİYLE 10 MİLYON FİDAN DİKİMİ” İLÇEMİZDE DE YAPILDI
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilimizde eş zamanlı gerçekleştirilen “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesiyle 10 milyon öğrencimiz için 10 Milyon Fidan toprakla buluşuyor.
 
Program kapsamında ilçemiz Selendi’de Kaymakamımız Sayın Can Atak’ın katılımıyla 10 milyon öğrenci ile 10 milyon fidan dikimi kapsamında 6 Kasım 2018 Salı günü Saat 12:30 İlçemiz Kınık mevkide ağaç dikimi yapıldı.
 
Kaymakamımız Sayın Can Atak ağaç dikiminde yapmış olduğu konuşmasında Bu gün burada Cumhurbaşkanlığımızın bünyesinde 10 milyon öğrencimiz için 10 Milyon Fidan toprakla buluşuyor projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının beraber düzenlediği bir ağaç dikme organizasyonunda bugün sizlerle beraber ilçemiz de ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Bu çalışma sadece Selendi’de değil Ülkemizin 81 vilayetinde ve ilçelerinde Başta Ankara olmak üzere bugün Saat 12:30 da değerli öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşiyor.
 
Bizde bunun Manisa ili Selendi ilçesi ayağını oluşturuyoruz. Ülke genelinde yürütülen Bu projenin sizlerde Selendi ayağında paydaşı ve ortağı oldunuz diyerek katılımcılara Teşekkür ederek Kaymakamımız Sayın Can Atak öğrencilerle birlikte diktiği fidanlar toprakla buluştu.