BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 80. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE İLÇEMİZDE TÖRENLERLE ANILDI.
 
İlçemiz Hükümet Konağı önünde 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni Atatürk Anıtı önünde başlayan tören Kaymakamımız Sayın Can Atak, Belediye Başkanı Sayın Yasin Dumlupınar, Selendi Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Atatürk Anıtı´na 08:55 ‘de çelenklerin sunulması, Saat 9.05´te Sirenler eşliğinde Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.
 
Daha sonra tören, Selendi Anadolu Lisesi Konferans Salonunda hazırlanan anma programıyla devam etti. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan program, Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmanın Selendi Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Adem Akgün tarafından yapılırken Atamızın Son Anları adlı video gösterisi sunumuyla devam etti.
 
Selendi Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir zeybek gösterisi ve “Bir Cümleyle Atatürk” adlı video gösterisi, “Doğumundan Sonsuzluğa Atatürk” adlı oratoryonun gösterimi, Selendi Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan Atatürk’ün Sevdiği Şarkılardan oluşan koro etkinliği yapıldı.
İlçemiz okulları arasında düzenlenen Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye giren Birinci olan öğrencilere ödülleri, Kaymakamımız Sayın Can Atak, ikinci olan öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Sayın Yasin Dumlupınar, Üçüncü Olan öğrencilere ise ödülleri ilçe Emniyet Amiri Metin Demirel tarafından verildi.
 
Tören sonunda Kaymakamımız Sayın Can Atak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programını hazırlayan Selendi Anadolu Lisesi Müdürü Murat Daban olmak üzere öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte fotoğraf çektirerek emeklerinden dolayı teşekkür etti.